V sobotu 30.7. 2016, již po týdnu od posledního závodu ve Schlusselfeldu, se konal další závod německé serie závodů ADAC Mini bike (MiniGP) cup, tentokrát v německém Bopfingenu. Na dráze zasazené do krásné zvlněné krajiny Bádenska-Württemberska, která je svým profilem velmi technická a fyzicky náročná. Předpověď na tréninkový pátek a závodní sobotu byla ideální a tak jsme se na závody velmi těšili.

V pátek jsme měli k dispozici šest volných tréninků, během kterých jsme hledali ideální převod a nastavení motorky. Celkem rychle jsme se dostali k časům z minulého roku, ale nakonec jsme je během pátku nebyli schopni překonat což v nás vzbuzovalo trochu nervozity. Jediné co nás naopak uklidňovalo byl fakt, že ani ostatní jezdci nebyli schopni zajíždět rychlejší časy a tak klasická první čtyřka ve složení Honzák, Zuda, Dvořák a Heinrich byla opět velmi vyrovnaná a rozdíly byly pouze v setinách.

Sobotu jsme začali společnou rozcvičkou již v sedm ráno a čekaly nás dva volné, dva měřené tréninky a v odpoledních hodinách dva závody. Nakonec se nám povedlo oba kvalifikační tréninky vyhrát po boji o setiny s ostatními soupeři a tak nás do závodu čekala nejlepší startovní pozice. Na druhou stranu Ondra bývá ze startu z poleposition velmi vynervovaný a občas se stane, že tlaku podlehne a vyrobí nějakou tu chybičku při startu což bývá nejhorší bod závodu, hlavně pro rodiče :). Naštěstí tentokrát vše vyšlo výborně a Ondra dokázal první pozici udržet až do první zatáčky a nedal nikomu příležitost na jeho první místo zaútočit. Oba závody se potom odehrávaly jako přes kopírák, když Ondra odtáhnul závod od startu do cíle s dotírajícím Tomášem Dvořákem během celého závodu.

Ondra k tomu řekl: „Celý závod byl pro mě hrozně těžký, protože se mi nedařilo soupeřům ujet ani o metr a naopak jsem je celý závod cítil za sebou. Ke konci obou závodů jsem byl už velmi unavený a tak jsem vyrobil i pár drobných chyb a o to větší radost jsem měl v cíli, že se mi první místo podařilo udržet.“

Z dvojitého vítězství máme velkou radost a doufáme, že tímto výsledkem také můžeme konečně zapomenout na naše nedávné zranění a rekonvalescenci a že Ondra je již opět v perfektní kondici jako byl před nešťastným úrazem lokte. I když ztráta na prvního v průběžném pořadí v německém seriálu je již značná budeme do konce sezóny bojovat o každé vítězství. Čekají nás ještě tři závodní víkendy. Nejbližší závod v Německu je 4.9.2016 na legendárním Sachsenringu, kam se už moc těšíme.  Na závěr bychom rádi poděkovali našim partnerům, bez kterých bychom nemohli závodit a to především firmám Actherm Praha, Realityscan, Autoscan, Scooter-tuning.cz, MotoBoom a Tour De Fit.

IMG_20160729_104012 IMG_20160730_075730 IMG_20160730_075740 IMG_20160730_174601 IMG_20160730_174850 IMG_20160730_185552 IMG_20160730_185611 IMG_20160730_190547 13653222_883531778457756_632492756339694649_o 13731009_883531768457757_7124079817004266635_o