Hned následující víkend po závodech v Barceloně se konal další závod španělského mistrovství CEV, tentokráte na okruhu poblíž města Alcarras. Okruh výrazně kratší než Barcelona a také velice kopcovitý. Vše začalo již ve čtvrtek, volnými tréninky. Počasí bylo ideální a Ondra pomalu začínal najíždět trať. Ve třetím tréninku, když se snažil o rychlé kolo, tak bohužel přišla lehká jezdecká chyba v poslední zatáčce před cílovou rovinku a následoval pád na přebržděné přední kolo. Motorka byla celkem poničená a teamu se bohužel motorku nepodařilo dát dohromady do dalšího tréninku, který byl již za hodinu a půl. V pátek při další sadě volných tréninků se bohužel již nepodařilo nijak výrazně zlepšit časy ze čtvrtka, ačkoli jsme měli data od teamového kolegy, který patřil mezi tři nejrychlejší jezdce. Na víkend bohužel předpověď slibovala přeháňky, a tak se bohužel také v sobotu stalo. Obě sobotní kvalifikace se tedy odehrály na mokré nebo usychající dráze. Jelikož při druhé kvalifikaci, se zdály být podmínky na začátku lepší, Ondra dostal instrukce snažit se o co nejrychlejší kolo hned od samého začátku, dřív než začne více pršet. Bohužel svoji snahu hned v úvodu přehnal a přišel opět pád. Na startu z toho tak bylo tedy až 25. místo v kombinovaném pořadí s kategorií 85GP. To nám do prvního sobotního závodu moc optimismu nedávalo. Do závodu byla dráha již prakticky kompletně suchá s pár místy, kde okruh pořád ještě osychal, nicméně do závodu se šlo se slicky. Start byl takový spíše opatrnější a Ondra se celý závod držel ve skupině okolo 20 místa. Jelikož bylo během závodu spoustu pádů, nakonec z toho bylo v cíli 11. místo. V neděli nás čekal ještě druhý závod, který měl být podle předpovědi plně mokrý, a tak se také stalo. Teplota kolem 20 C, silný vítr a déšť. Start byl tentokráte o poznání lepší jenže v první zatáčce těsně před Ondrou havarovali další jezdci, a tak následovalo zdržení a opět skupina někde kolem 20. místa. Ondra byl před tímto prvním mokrým závodem velmi nervózní a moc nevěděl co čekat. Bylo to také znát na samotném průběhu závodu, kdy první kola jel opravdu velmi pomalu a postupně zrychloval až na úroveň časů cca kolem 10. místa. Nakonec díky opětovně četným pádům z toho bylo 10. místo v kategorii Moto4. Ondra k tomu hned po závodě řekl: „V posledních kolech závodu jsem se snažil hlavně nespadnout, jelikož začalo ještě více pršet a jízda byla velmi nepříjemná.“

Výsledky kolem 10. místa nejsou nijak oslnivé, nicméně body za ně se budou jistě na konci sezóny hodit, a tak se již těšíme na další závod, který bude za tři týdny v Navaře. Zároveň děkujeme všem našim partnerům a rodině za podporu, bez kterých by nebyl tento dvoutýdenní výlet do Španělska možný. Zároveň také našemu teamu za perfektní a profesionální práci během celého víkendu.

Text: Ondřej Honzák